FAQ

Kiedy rusza 13. edycja Programu Kariera?

13. edycja Programu Kariera rusza 16 lutego 2016 roku. Od tego dnia na stronie www.programkariera.pl zamieszczone będą oferty staży. W tym roku na Wasze aplikacje czekamy do 31 maja 2016 roku, do godziny 23:59. Rozmowy rekrutacyjne trwają od 1. do 30. czerwca 2016 roku

Z jakich etapów składa się Program Kariera?

I etap – Aplikacja
Na stronie www.programkariera.pl znajdują się oferty stażowe Pracodawców. W zakładce każdej firmy znajdziesz informacje o stażu, case study do pobrania oraz przycisk Aplikuj, przekierowujący do formularza rejestracyjnego online wybranego Pracodawcy. Podczas wypełniania formularza załączasz swoje CV oraz rozwiązane Case Study. Bardzo ważne jest abyś nie pomylił plików i załączył je w odpowiednio wskazanych polach, w innym przypadku Twoja aplikacja nie będzie mogła zostać rozpatrzona.
II etap – Rozmowa kwalifikacyjna
W przypadku pozytywnego rozpatrzenia Twojej kandydatury, skontaktuje się z Tobą mailowo lub telefonicznie osoba z danego działu HR z zaproszeniem na rozmowę rekrutacyjną.
III etap – Wyłonienie Laureatów
Każdy z uczestników rozmów kwalifikacyjnych otrzyma informację zwrotną na temat wyników rekrutacji.

Kto sprawdza Case Study?

Case study sprawdzane są przez poszczególne działy HR firm, które oferują staże w danej firmie w ramach aktualnej edycji Programu Kariera.

Jakie są formalne wymogi odnośnie Case Study?

Pamiętaj żeby rozwiązany case study nie był krótszy niż 1 strona i nie dłuższy niż 5 stron standardowego maszynopisu lub nie krótszy niż 5 slajdów i nie dłuższy niż 15 slajdów w power poincie. Rozwiązanie zadania może zostać przesłane w następujących formatach: .doc, .ppt, .xls, .pdf.
Rozwiązanie case study musi być Twoją pracą samodzielną. Każda osoba, która prześle rozwiązanie case study, będące pracą zbiorową bądź wspólną z koleżanką/kolegą, zostanie zdyskwalifikowana.

Co jest brane pod uwagę podczas sprawdzania Case Study?

Pochwal się posiadaną wiedzą. Rzetelnie i solidnie wykonaj zadanie. Zwróć na siebie uwagę ciekawym rozwiązaniem case study. Ważne kryterium to pomysłowość i kreatywność. Miej na uwadze to do jakiej firmy składasz aplikację, kieruj się kryteriami jakie mogą być istotne dla jej profilu i dla działu, do którego aplikujesz. Pamiętaj żeby rozwiązany case study nie był krótszy niż 1 strona i nie dłuższy niż 5 stron standardowego maszynopisu lub nie krótszy niż 5 slajdów i nie dłuższy niż 15 slajdów w power poincie. Rozwiązanie zadania może zostać przesłane w następujących formatach: .doc, .ppt, .xls, .pdf.

Jakie zadanie mam rozwiązać, jeśli nie ma konkretnie wskazanej tematyki przy interesującej mnie ofercie?

Aplikując na staż w danej firmie, w wybranej ofercie stażu (zamieszczonej na stronie www.programkariera.pl) znajdziesz odnośnik do case study lub informację z jakiej dziedziny powinieneś je rozwiązać.

Kiedy odbywają się praktyki?

Oferty stażowe poszczególnych firm zawierają informacje na temat okresu praktyk. Zawsze jednak istnieje możliwość uzgodnienia z firmą terminu stażu dogodnego dla obu stron.

Nie dostałem żadnej informacji o swojej aplikacji, co mam robić?

W trakcie weryfikacji aplikacji przez działy HR poszczególnych firm, zgodnie z regulaminem Programu Kariera, tylko wybrani kandydaci zostaną powiadomieni o miejscu i terminie rozmowy kwalifikacyjnej telefonicznie bądź pocztą elektroniczną. Pozostałe osoby, których aplikacje zostały odrzucone na etapie selekcji nadesłanych aplikacji powinny otrzymać podziękowanie i informację zwrotną o niezakwalifikowaniu się do dalszych etapów. W sytuacji jeśli nie dostaliśmy żadnej informacji, a zgodnie z kalendarium Programu Kariera zakończył się już okres weryfikacji aplikacji, bardzo prosimy o kontakt z nami – niezwłocznie sprawdzimy jakie są losy aplikacji.

Udało się! Dostałem/am się na staż! Co dalej?

Każda firma powinna podpisać z Tobą umowę (umowa o staż, o dzieło, zlecenia itp.) oraz zapoznać Cię z programem praktyk. Pamiętaj o tym, że praktyki muszą trwać co najmniej 6 tygodni. Przystępując do stażu rozważnie podejmuj decyzję, bądź profesjonalny i odpowiedzialny. Nie skracaj czasu praktyk! Nie świadczy to dobrze o Tobie, jako o przyszłym pracowniku.

Jestem Laureatem tegorocznej edycji, zostałem/am zaproszona do wzięcia udziału w Dniu Kariery, ale jestem spoza Warszawy. Czy mam przewidziany nocleg?

Każdy Laureat otrzyma zaproszenie do bezpłatnego udziału w Dniu Kariery, wraz ze wszystkimi niezbędnymi informacjami organizacyjnymi. Dla osób spoza Warszawy przewidujemy nocleg w hotelu, pokrywając wszystkie koszty z tym związane. Ponosimy wszystkie opłaty związane z organizacją, stąd zawsze prosimy o świadome decyzje dotyczące uczestnictwa w Dniu Wykładowym i korzystania z noclegu. Potwierdziłeś NIE ODWOŁUJ! Miej szacunek do innych.